LAK-ovo potopisno predavanje: Japonska – Anže Siljan

Suši, riž, samuraji, sake, napredna tehnologija. To je le nekaj besed, ki nam padejo na pamet, ko slišimo besedo Japonska. Pa vendar nam dežela vzhajajočega sonca lahko ponudi veliko več.

LAKovec Anže Siljan se je tri tedne potepal po mestih, kot so Osaka, Tokio, Kyoto, Nara in številni drugi ter spoznaval japonski način življenja, njihovo starodavno kulturo na eni in popolno modernizacijo na drugi strani. Življenje med budističnimi menihi, spanje na tleh, uživanje ene izmed najbolj strupenih rib na svetu, obiski nekaterih najpomembnejši templjev in treniranje karateja v lokalnem parku so le nekatere edinstvene dogodivščine njegovega izleta.

Svojo izkušnjo bo z nami delil v petek, 31.5., v dvorani društva ŠMOCL ob 20. uri, kjer boste lahko poizkusili tudi nekatere dobrote edinstvene japonske kulinarike.

では、また。 (Se vidimo!) 🙂