O nas

Laški akademski klub je prostovoljno, samostojno, nepridobitno, izvenštudijsko združenje študentov občine Laško, ki so se povezali z namenom druženja, izmenjave izkušenj in kulturno-umetniškega ustvarjanja.

Prvi zametki kluba segajo v leto 1955, ko so se laški študentje odločili, da se priključijo Celjskemu akademskemu klubu kot sekcija Laško. Dve leti kasneje so priredili prvo javno brucovanje – sprejemanja zelenih novopečenih študentov med stare bajte. Leto kasneje pa se uradno ustanovi Laški akademski klub. Leto 1958 je bilo tako za LAK najbolj prelomno – ustanovitev kluba in prvi akademski ples, kamor se je povabilo tudi starše brucev in nekdanje študente z družinami. Tako interno brucovanje kot akademski ples ohranjamo do danes.

Brucovanje in akademski ples ostajata osrednji prireditvi, v kateri vložimo največ truda. Pomemben del delovanja so tedenski sestanki, na katerih načrtujemo nadaljnje projekte.

Študentom in dijakom, ki pristopijo k LAK-u, ponujamo več ugodnosti, preveri jih tukaj

Vodstvo društva

Klubski dokumenti