Potopisno predavanje z Maticem Košakom: Od Šanghaja do Moskve

Bivši LAK-ovec Matic Košak je na 19-dnevnem potovanju po Kitajski, Mongoliji in Rusiji spoznaval kulture in način življenja treh različnih narodov. Na več kot 5000 fotografijah so se znašle številne znamenitosti Šanghaja in Pekinga, Ulan Batorja in mongolske pokrajine, Irkutska, Bajkalskega jezera in Moskve. Potovanje so zaznamovali gostoljubni domačini, vožnja s transibirsko železnico, spanje v gerih in nepričakovani, a uspešno rešeni zapleti z vizami.
Kitajska z dvema obrazoma, divja in hkrati modernizirana Mongolija ter hladna Rusija so v Matičevem spominu zapisali nepozabne zgodbe in dogodivščine. Z nami jih bo delil na predavanju Od Šanghaja do Moskve, ki bo v soboto, 23. 11., ob 20. uri v Hiši generacij v Laškem (Savinjsko nabrežje 6).

Vabljeni!