Zmagovalci 19. fotografskega natečaja kLAK

V letošnjem letu smo v okviru 19. fotografskega natečaja kLAK sprejemali fotografije avtorjev iz cele Slovenije. Tema natečaja je bila letos prosta, zato so fotografi imeli proste roke pri izbiri, kaj so želeli zajeti in kako to izraziti. Skupno smo prejeli 160 del.

Strokovno žirijo, ki je ocenila prejeta dela in izbrala zmagovalce, so zastopali Žiga Gričnik (Društvo fotografov Svit), Matjaž Očko (House of M20), Rok Deželak (RD2 Photography) in Katja Grobelnik (Katja Grobelnik Portrait Photography).


Zmagovalci kategorija mladina:

1.mesto: Nika Jurkovič, Lutka

2.mesto: Ajda Justin, JaJe

3.mesto: Sonja Bezeljak, Požrešnost


Zmagovalci odprta kategorija:

1.mesto: Iza Štrumbelj Oblak, Ryal

2.mesto: Damjan Voglar, Eye Drops

3.mesto: Cvetka Zavernik, Zgodnje jutro ob jezeru


Zmagovalne fotografije in izbrana dela si je možno ogledati v sklopu razstave, ki bo na občinskem dvorišču odprta do konca junija.