Razgovor za službo? Mala mal'ca!

Brezposelnost je problem, s katerim se srečuje vse več mladih, ki so zaključili šolanje. Časi, ko se je posameznik zaposlil za nedoločen čas in ostal pri istem delodajalcu do upokojitve, so minili. Povečuje se delež zaposlitev za določen čas in stalna menjava delodajalcev. Strokovnjaki napovedujejo, da bo moral zaposleni v prihodnosti nekajkrat zamenjati področje svojega dela. Verjetnost, da se bo vsakdo vsaj enkrat v svojem življenju srečal z brezposelnostjo, se povečuje, zato je pomembno, da se pripravimo na to možnost in pridobimo znanja, ki so pomembna pri iskanju zaposlitve. Eno izmed teh je prav gotovo zaposlitveni razgovor, saj še vsi predobro vemo, kako pomemben je prvi vtis, ki ga pustimo pri potencialnem delodajalcu. Tako je konec tedna v prostorih LAK-a potekala delavnica simulacijskih razgovorov, kjer smo pridno trenirali mehke veščine, ki so zelo pomembne pri iskanju zaposlitve. V prvem delu delavnice so udeleženci rešili psihološke teste, ki so jih izvedli psihologi s Filozofske fakultete in ki so služili kot podlaga simulacije razgovora za službo. V drugem delu so se vsi udeleženci seznanili z najpogosteje zastavljenimi vprašanji, ki se pojavjajo na razgovorih, katere osebnostne lastnosti velja izpostaviti, kako se  naučiti ˝prodati˝ delodajalcu, katere napake so storili med samim intervjujem, kakšna je bila neverbalna komunikacija in ali so bili odgovori konsistentni z rezultati psihološkega testiranja. Za konec pa so skupaj z izvajalci pregledali še življenjepise in podali izboljšave.