LAK-ov planinski izlet: Stenar, Kriški podi, Razor, Planja

Tokrat se bomo odpravili v enega najlepših kotičkov Julijskih Alp, in sicer bomo raziskovali okolico Kriških podov. V dveh dneh bomo osvojili dva do štiri dvatisočake – Stenar (2501m), Križ (2410m), Razor (2601m) in Planjo (2453m) – ter prehodili del Julijcev od doline Vrata do Zadnjice. Spali bomo v Pogačnikovem domu na Kriških podih (2050m), ki slovi po lepi razgledni lokaciji v neokrnjenem kraljestvu kozoroga. Konec pohoda bomo začinili s kopanjem (oz. namakanjem nog) v Soči pri Bovcu.
Kdaj? 11.-12.7.2015
Odhod: ob 4.00 uri, AP Laško.
Povratek: v nedeljo v poznih popoldanskih urah.
Oprema: planinska obutev, pohodne palice (po želji), vremenskim razmeram primerna oblačila (za veter in sonce), za Križ in Razor: samovarovalni komplet, pas in čelada (možnost izposoje v PD Laško ob predhodni najavi – število je omejeno).
Opis ture:
1. dan: Odpeljali se bomo iz Laškega preko Ljubljane do doline Vrata. Od tam bomo krenili čez Sovatno do Stenskih vratc in nato na Stenar (2501m). Čas hoje: 5h, lahka pot. Če bo kdo želel, bo lahko pot podaljšal še na Križ (2410m); dodatni 2h 30min hoje, obvezna uporaba samovarovalnega kompleta, pasu in čelade – zahtevna pot. Ena skupina pa se bo s Stenarja spustila do Pogačnikovega doma na Kriških podih (2050m) , kjer bomo prespali; 1h.
Skupaj 6h-7h hoje (podaljšana varianta na Križ: 9h).
2. dan: Razdelili se bomo v dve skupini.
Prva skupina se bo podala na Razor, 2601m. Pot je zelo zahtevna, zato bo potrebna uporaba samovarovalnega kompleta, pasu in čelade. Čas hoje: 2h.
Druga skupina bo mimo utrujenega stolpa osvojila Planjo, 2453m, čas hoje: 1h 30min, zahtevna pot.
Nato se bosta obe skupini vrnili do Pogačnikovega doma (čas hoje: 1h-2h) in se skupaj spustili v dolino v Zadnjico, kjer nas bo čakal avtobus (čas hoje: 3h).
Skupaj čas hoje: krajša varianta 5h 30min, daljša varianta 7h.
Cena:
– 15 Eur za člane LAK-a in PZS
– 25 Eur za člane LAK-a ali PZS (eno ali drugo)
– 35 Eur za nečlane (obojega)
Članstvo PZS si lahko uredite v računovodskem servisu Konting v Laškem ali na Petrolu. Cena za študente do 27. leta je 16 Eur, za ostale pa 25 Eur. S članstvom imate 50% popust na nočitve v planinskih kočah, urejeno nezgodno zavarovanje za primere nesreče v gorah in ostale ugodnosti ter popuste.
http://clanarina.pzs.si/
Prijave in dodatne informacije:
– Urša Sojč (040 296 420)
– 031 363 901 Marko Mavri (izposoja opreme)
Prijave zbiramo na obrazec: http://goo.gl/forms/yJ5tSsbeO3.
Rok za prijavo je petek, 3.7.2015.
Potrditev udeležbe na FB se ne šteje kot prijava!
VABLJENI!
Opozorilo:cene so narejene na podlagi lanskega cenika, zato se pridržujemo pravico do spremembe cen.