Prehodavci in Triglavska jezera

LAK-ovci se bomo zopet podali v gore! Tokrat bomo v družbi PD Laško osvajali enega izmed biserov slovenskih gora – Triglavska jezera in šli na obisk našim sosedom PD Radeče, ki imajo v oskrbi Zasavsko kočo na Prehodavcih.
Odhod: v soboto ob 5.00 uri, AP Laško.
Povratek: v nedeljo v poznih popoldanskih urah.
Potrebna oprema: planinska obutev, pohodne palice, topla oblačila.
Hrana in pijača: iz nahrbtnika ali na koči na Prehodavcih.
Opis ture: 1. dan: Odpeljali se bomo čez Vršič do Zadnjice, kjer bo naša izhodiščna točka. Od tam bomo po lepi mulatjeri šli do Zasavske koče na Prehodavcih, kjer bomo tudi prenočili.
Varianta: iz Zadnjice na Dolič in Kanjavec (2569m) ter čez Hribarce na Prehodavce.
2.dan: zjutraj bomo krenili s Prehodavcev po dolini Triglavskih jezer mimo Ledvičke do Koče pri Triglavskih jezerih.
Varianta: s Prehodavcev po grebenu čez Veliko Zelnarico (2320m), Kopico (2190m) in Malo Tičarico (2071m) do Koče pri Triglavskih jezerih. Ob poti bomo uživali ob razgledu na dolino Triglavskih jezer in okoliške vrhove.
Vračali se bomo skupaj čez Komarčo do Koče pri Savici.
Časovnica:
1. dan: Zadnjica – Prehodavci: 4h.
Varianta: Zadnjica – Dolič (5h), Dolič – Kanjavec (1h 30min), Kanjavec – Prehodavci (2h); skupaj: 8h 30min.
2. dan: Prehodavci – Koča pri Triglavskih jezerih 2h (grebenska varianta + 2h), Koča pri Triglavskih jezerih – Koča pri Savici (čez Komarčo) 2h 30min; skupaj: 4h 30 min (varianta +2h).
Zahtevnost: Pot je lahka, čez Komarčo na krajših odsekih malo izpostavljena.
Cena za člane LAK-a:
– če ste člani PSZ: 22 Eur
– če niste člani PZS: 32 Eur
(Redne cene za tiste, ki niso člani LAK-a: 32 Eur oz. 42 Eur).
Članarino za PZS je mogoče plačati na Petrolu ali računovodskem serivisu Konting v Laškem in znaša za dijake in študente 14 Eur. S plačilom dobite ZAVAROVANJE v primeru nesreče v gorahh, 50% popust na nočitve v planinskih kočah in mnoge druge ugodnosti.
Prijave in dodatne informacije (do srede, 24. septembra): 040 296 420 (Urša) ali na spodnji obrazec:
Izlet bomo prilagajali razmeram v visokogorju. V primeru slabega vremena izlet odpade!
Lep planinski pozdrav!