Praznični akciji Mala pozornost za veliko veselje in Božiček za en dan

V času praznikov si vedno zaželimo malo bližine in prijaznosti. To bližino smo letos LAKovci ustvarjali za starostnike v domovih za starejše, ki so za praznike velikokrat osamljeni. Tako smo se pridružili praznični akciji MALA POZORNOST ZA VELIKO VESELJE, s katero smo želeli doseči kar 21.000 posameznikov – torej narediti 21.000 voščilnic! Skupaj smo aktivisti s pomočjo prebivalcev UE Laško nabrali več kot 50 voščilnic, ki si prinesle nasmehe na obraze starostnikov.

V istem času je potekala tudi akcija BOŽIČEK ZA EN DAN, ki pa smo se ji letos z zbirnim mestom pridružili tudi v Laškem. Že tradicionalna dobrodelna akcija omogoča, da se vsak posameznik spremeni v božička in podari darilo otroku ali starostniku, s čimer mu – in s tem tudi sebi – pričara praznični duh. Letos smo zbrali okoli 20 daril, naslednje leto pa upamo, da bo številka še večja.